Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/favore/domains/wakacjewzaciszu.pl/public_html/frog/Framework.php on line 899
Zielona szkoła – łączenie przyjemnego z pożytecznym.
Taniewakacje-online.pl > Artykuły > Zielona szkoła – łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Planujesz wybrać się w podróż poślubną i nie wiesz, dokąd? Twoje dziecko domaga się, abyś wysłał je w tym roku na kolonię czy obóz? A może chcesz spędzić urlop nad polskim morzem i nie wiesz, którą ofertę wybrać? Wystarczy, że dodasz zlecenie, a profesjonalni i sprawdzeni usługodawcy sami zapełnią Twoją skrzynkę mailową swymi ogłoszeniami!

Zielona szkoła – łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Od wielu lat taki rodzaj wycieczek krajowych jak zielone szkoły cieszą się olbrzymią popularnością. Z pewnością dobrze służą one rodzicom – oto bowiem przez kilka tygodni mają oni okazję odpocząć od swojej pociechy. Nie to, żebym sugerował brak miłości i ciepła rodzinnego, ale odpoczynek od drugiej osoby, zwłaszcza, gdy jest to rozbrykany dziewięciolatek, niewątpliwie jest przydatny. Ale zielone szkoły to także wielka frajda dla naszego małego syna lub córki.

Cóż takiego fajnego jest w zielonej szkole? No cóż, wakacje w ciągu roku szkolnego to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie możemy sprawić swojemu dziecku. Nasza pociecha potraktuje bowiem taki wyjazd tak, jakby była to kolonia czy obóz. Wysyłamy zatem w maju potomka nad morze, w góry lub nad jezioro i możemy liczyć na jego długotrwałą wdzięczność. W trakcie wyjazdu dziecko będzie miało okazję na przeżycie wielu ciekawych przygód. No i odpocznie od szkoły, która tak niemiłosiernie katuje je przez dziesięć miesiecy w roku:)

Kolejny plus zielonej szkoły to fakt, iż w jej trakcie dziecko ma normalne lekcje. Oczywiście, odbywają się w one w krótszym wymiarze, aniżeli w placówce, do której nasza pociecha uczęszcza na co dzień. Ale nie martwy się, to, że wyślemy ją na zieloną szkołę wcale nie oznaca, że gdy wróci, spostrzeżemy, iż kompletnie zapomniała tabliczki mnożenia, budowy rośliny czy nie rozróżnia już "h" od "ch". Nazwa "zielona szkoła" nie oznacza bowiem, iż jest to szkoła dla zielonych, a tylko to, że jest ona organizowana w terenie.

Kolejny plus zielonej szkoły? Taki, że dziecko jest pod opieką nauczycieli, których zna. To oni bowiem są wychowawcami w trakcie tych niby-wakacji. Nasz potomek nie dzieli poza tym miejsca w domku czy pokoju gościnnym z obcymi mu osobami, przebywa on tam z kolegami z klasy, a jeśli nie z klasy, to na pewno ze szkoły, do której uczęszcza.

Zielona szkoła jest zatem imprezą bardzo pożyteczną. Jest jednak jedno "ale". Otóż, gdy dwa miesiące po powrocie z takiej imprezy pociecha powie nam, że chce jechać na kolonię, to musimy wytłumaczyć jej, iż przecież ona na swego rodzaju kolonii już była...