Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/favore/domains/wakacjewzaciszu.pl/public_html/frog/Framework.php on line 899
Wczasy w Alpach
Taniewakacje-online.pl > Artykuły > Wczasy w Alpach

Planujesz wybrać się w podróż poślubną i nie wiesz, dokąd? Twoje dziecko domaga się, abyś wysłał je w tym roku na kolonię czy obóz? A może chcesz spędzić urlop nad polskim morzem i nie wiesz, którą ofertę wybrać? Wystarczy, że dodasz zlecenie, a profesjonalni i sprawdzeni usługodawcy sami zapełnią Twoją skrzynkę mailową swymi ogłoszeniami!

Wczasy w Alpach

Wielu narciarzy nie wyobraża sobie zimy bez chociaż jednej wizyty na stoku. Mekką dla narciarzy są oczywiście Alpy. To właśnie tam panują najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa – pokrywa śniegowa jest dość duża i stabilna przez cały sezon. Coraz częściej narciarze wybierają się w Alpy w marcu, jest to bowiem najbardziej słoneczny miesiąc półrocza zimowego w Alpach.

Kurorty alpejskie w Austrii oferują nam doskonałe warunki. To tutaj można bez reszty oddać się zimowemu szaleństwu. Prawdą jest, że w dolinach śniegu nie ma zbyt wiele, zazwyczaj około 20-30 centymetrów, za to na trasach rzadkością jest pokrywa śnieżna mniejsza niż jeden metr. Warto dodać, że w marcu ruch na stokach jest zdecydowanie mniejszy niż ma to miejsce w sezonie wysokim. Niestety karnety są jeszcze wtedy stosunkowo drogie – nie tak jak ma to miejsce w kwietniu czy listopadzie. Niezbyt śnieżna zima, ale i tak taka, która oferuje bardzo dobre warunki do korzystania ze świetnie przygotowanych stoków ma też swoje plusy – lawinowe zagrożenie jest dosyć niewielkie, a dojazd – nie sprawia problemów.

Pomimo to jadąc w Alpy, zwłaszcza do stacji narciarskich położonych wyżej nie zapomnijmy zabrać ze sobą łańcuchów. Austria od wielu lat jest dla Polaków ulubionym alpejskim krajem. Jest to zasługą niedużej odległości, rozsądnych cen i bardzo szerokiej ofercie narciarskiej. Ogólnie Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd na rodzinne zimowiska w Alpy. Odnajdują tam przede wszystkim idealnie przygotowane stoki a także wiele tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.