Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/favore/domains/wakacjewzaciszu.pl/public_html/frog/Framework.php on line 899
Góry czy morze – odwieczna rywalizacja.
Taniewakacje-online.pl > Artykuły > Góry czy morze – odwieczna rywalizacja.

Planujesz wybrać się w podróż poślubną i nie wiesz, dokąd? Twoje dziecko domaga się, abyś wysłał je w tym roku na kolonię czy obóz? A może chcesz spędzić urlop nad polskim morzem i nie wiesz, którą ofertę wybrać? Wystarczy, że dodasz zlecenie, a profesjonalni i sprawdzeni usługodawcy sami zapełnią Twoją skrzynkę mailową swymi ogłoszeniami!

Góry czy morze – odwieczna rywalizacja.

Rozpoczynamy wakacje czy też urlop i oto pojawia się odwieczny dylemat – góry czy morze? Pytamy znajomych – no cóż, jedni powiedzą: "Tylko góry!!!", inni z kolei: "To żaden dylemat, oczywiście, że morze!!!". Znajdą się też tacy, którzy powiedzą nam: "Jedź tam, dokąd masz ochotę". Pod wpływem galimatiasu dylematów postanawiamy przejrzeć portale internetowe. Co na nich znajdujemy? Tę samą wojnę. Jedni piszą na forach: "Góry!!!", inni piszą:"Morze!!!". Jakby tego było mało, są też tacy, którzy proponują trzecią drogę: "Jezioro!!!", "Zwiedzanie pięknych miast!!!". Zdarza się, że po pierwszym dniu planowania wakacji już mamy ich dość i najchętniej już byśmy z nich wrócili, albo, co lepsze, nigdzie byśmy nie wyjeżdżali. No cóż, ucieczka od problemu jest dobrze znaną w psychologii formą "radzenia sobie" z nim.

Przyjrzyjmy się zatem, jakie atrakcje proponują nam "zwaśnione strony". Góry? Oczywiście, ciekawiej, gdy jest zima. Narty, snowboard. Tego nad morzem nie uświadczymy. Gdy jest lato? Wtedy podstawową formą aktywności jest najzwyczajniejszy w świecie spacer. Przebieżka po górach bardzo wzmacnia nogi, sprzyja dotlenieniu organizmu i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Gdy jedziemy nad morze, to jedyną sprzyjającą porą roku jest lato. Wtedy bowiem można robić to, co nad morzem najpopularniejsze – pływać i opalać się. Oczywiście, nadmorskie powietrze, podobnie, jak górskie, dobrze wpływa na nasz organizm. Dodatkowe atrakcje, których nie dostarczą nam góry, to chociażby nurkowanie czy windsurfing.

No dobrze, a co z organizacją i logistyką? Tutaj akurat mamy, używając nomenklatury sportowej, niezagrożony i sprawiedliwy remis. Agroturystyka kwitnie zarówno nad morzem, jak i w górach. W jednym, jak i drugim przypadku nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem atrakcyjnego pensjonatu. Pokoje gościnne, hotele, domki, funkcjonują praktycznie w każdej górksiej i nadmorskiej miejscowości.

Rywalizacja pomiędzy morzem i górami będzie więc trwała w najlepsze. Poza tym, jak słusznie zauważają niektórzy, zawsze można wybrać "trzecią drogę" i na wczasy wybrać się nad jezioro czy zwiedzić jakieś piekne, turystyczne miasto.